![]()
Nie chcę milczeć. Boję się. Mam dość. Dlatego dziś krzyczę- Stop przemocy!
Jako mama jeszcze nienastolatków… już się boję.
Boję się hejtu, odrzucenia, przemocy, samotności, z którymi zderzają się dzieci.
Że mimo starań, rozmów, obecności — coś może się wymknąć.
Boję się, że któregoś dnia nie dostrzegę, nie usłyszę, nie zdążę.
💔 Kolejne doniesienia o samobójstwach nastolatków rozrywają moje serce.
Czasem dziecko nie mówi nic, mimo że ma obok siebie kochających rodziców.
Czasem cierpi w ciszy — a przecież jest wśród ludzi.
Wykonując to zdjęcie nie planowałam poruszać tego tematu. Jednak uważam, że idealnie obrazuje ból, którego nie widać, rozpacz, którą tak łatwo przeoczyć i bliskich, którzy potrzebują nas tu i teraz– nie zawsze w słowach, czasem tylko w spojrzeniu, dotyku, ciszy. Dlatego powiedzmy wszyscy razem- Stop przemocy!
Nie chcę nikogo osądzać.
Wiem, że wielu z nas się stara. Jesteśmy. Widzimy. Rozmawiamy. Przytulamy.
Ale to nie zawsze wystarcza – i to właśnie mnie najbardziej przeraża…
📌 Czego Ty się boisz jako rodzic?
📌 Czy jest coś możemy zrobić lepiej – razem, jako społeczeństwo, jako dorośli, jako ludzie? Jeśli masz pomysł napisz do mnie!
Porozmawiajmy. Bo może ta rozmowa pomoże uratować życie.
#NieBądźObojętny #Rodzicielstwo #BezpieczeństwoDzieci #WspierajmySię #Uważność #RozmowaMaZnaczenie #LaFotografiaZDuszą
Telefon dla rodziców dzieci w kryzysie (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00–19:00)
800 800 602
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 111
Telefon Zaufania Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (czynny codziennie w godzinach 14:00–22:00)
800 119 119
Czat pomocowy: https://800119119.pl/czat-zaufania/