Sesja noworodkowa to doskonały sposób, by zatrzymać w pamięci piękne i ulotne chwile, jakimi są pierwsze dni życia dziecka.

Dołożę wszelkich starań, by fotografie Waszej pociechy pozostały wspaniałą pamiątką oraz abyście mogli wracać do nich przez całe życie.

Sesję noworodkową możecie łatwo i szybko zarezerwować tu: lafotografia.zalamo.com/book

Rezerwacja terminu

O sesji noworodkowej warto pomyśleć w momencie, gdy maluszek jest jeszcze pod sercem mamy. Wtedy też najlepiej zarezerwować termin, podając przewidywany czas porodu. Jest to oczywiście termin umowny, zatem dokładną datę umówimy po rozwiązaniu- proszę o wiadomość z tą informacją, także w przypadku gdyby maluchowi było nieśpieszno przyjść na świat.

Termin sesji

Zalecam jej wykonanie od 4 do 14 dnia. Noworodek pamięta wówczas pozycję embrionalną oraz przesypia większość czasu. Dodatkowo po 14 dniu mogą pojawić się pierwsze kolki, które nie ukrywam będą przeszkodą w zachowaniu spokoju podczas sesji. Jeśli jednak stało się tak, że przegapiliście ten termin, nic straconego-dla mnie nie ma „za starych dzieci”. Zrobimy tak zwaną przeze mnie spóźnioną sesję noworodkową, lub umówimy się na sesję niemowlęcą, gdy maleństwo będzie już pięknie podnosić główkę:)

Każda sesja noworodkowa zawiera zdjęcia rodzinne

Ubiór

Drodzy Rodzice, proszę byście zabrali ze sobą czarne lub białe T-shirty/koszule bez nadruków. Mama może założyć czarną, bądź białą sukienkę. Jeśli zaś wolicie kolory, niech będą jednolite, raczej pastelowe- unikamy jaskrawych
i wzorzystych ubrań. Zarówno mama, jak i tata pozują bez skarpetek. Dla bardziej odważnych rodziców proponuję zdjęcia nieco intymne,tj. skóra do skóry.

Szczegółową kolorystykę i ogólną koncepcję sesji omówimy na kilka dni przed naszym spotkaniem, jednakże jeśli macie ochotę abym uwieczniła maluszka np. w pierwszym kupionym Mu bodziaku, czy całą rodzinę w specjalnych strojach (np. jesteście superbohaterami i i macie własne kostiumy;)) proszę, powiedzcie mi o tym jak najwcześniej się da, abym mogła ułożyć zarys sesji dopasowany bezpośrednio do Waszej rodziny.

Na sesję zabieramy: 

  • mleko sztuczne (nawet jeśli dziecko jest karmione wyłącznie piersią),
  • smoczek
  • pieluszki jednorazowe i mokre chusteczki
  • pieluszki terowe (2-3)
  • ubrania na przebranie
  • dobry humor 😉

Dodatki

Fantastycznym dodatkiem do sesji będzie pluszak, zatem dobrze by było gdybyście mieli go ze sobą- za jakiś czas będziecie mogli porównać jak zmienia się Wasza pociecha porównując Ją do wielkości zabawki.

Dodam jeszcze, iż posiadam wiele gadżetów, czy ubranek, z których każda rodzina na pewno wybierze coś dla siebie.

Bezpieczeństwo

Sesja noworodkowa to nie tylko kwestia stylizacji. Jako, iż sama jestem mamą dwójki rozrabiaków, wiem, że przy dziecku nigdy nie można niczego zaplanować w 100%. Wiem, także jak ważne jest bezpieczeństwo, właściwe ułożenie maluszka oraz dobór odpowiednich parametrów, a mimo to stale się rozwijam, doszkalam. Warsztaty, na które uczęszczam prowadzone są przez profesjonalistów cenionych nie tylko w Polsce. Część z kursów prowadzona jest także pod opieką zawodowych położnych.

Podczas sesji najważniejszy jest noworodek!

Cała sesja podyktowana jest Jemu, dlatego trwa zwykle 3-4 h. Nie umawiam więcej sesji danego dnia, aby dać maleństwu tyle czasu, ile potrzebuje na ewentualną aklimatyzację, karmienie, czy chociażby przewinięcie, przebranie.

W przypadku niespokojnych duchów, które najchętniej nie schodziłyby z rąk mamy możemy zrobić więcej ujęć rodzinnych, lub przełożyć termin sesji na (być może) lepszy dzień maluszka. Niemniej jednak, takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko.

sesja noworodkowa

Przygotowania

Przygotowania do sesji noworodkowej nie powinny różnić się od typowego dnia. Rutyna dnia codziennego również dla takich maluszków odgrywa bardzo ważną rolę. Dzieciątko powinno być aktywne przez ok 2 godziny przed sesją, aby tuż przed zdjęciami najadło się pysznego mleczka i słodko spało.
W związku z tym nie mam w grafiku konkretnych godzin pracy. To plan dnia Waszego dziecka warunkuje godziny mej pracy.

Nie wykonuję pozycji niebezpiecznych dla dziecka, nawet jeśli rodzice nalegają, bo zauroczyli się zdjęciem z internetu. Niestety nie każdy fotograf dba przede wszystkim o bezpieczeństwo małego modela. Reasumując- nie posiada wiedzy niezbędnej dla fotografii noworodkowej.

Sesje odbywają się w domowej atmosferze, gdyż studio mieści się w mieszkaniu, które jest dopasowane do potrzeb dzieci i rodziców. Posiadam przewijak, poduszkę do karmienia, podgrzewacz do pokarmu itp. akcesoria pomocne przy maleńkim dziecku. Przed każdą sesją wietrzę studio, zaś na czas sesji, odpowiednio nagrzewam- do co najmniej 26 stopni, zatem zalecam ubrać się „jak na lato”.

sesja noworodkowa

Dodatkowo, aby uniknąć, np. smogu po wietrzeniu cały czas oczyszczam mieszkanie przy pomocy specjalistycznego oczyszczacza powietrza.

Używam profesjonalnych lamp studyjnych, których światło jest bardzo rozproszone i zmiękczone dużym Softboxem, tak, aby nie drażniło oczu maluszka.

Wszystkie ubranka, opaski, czapeczki, kocyki, czy owijki piorę przed każdą sesją, w płynie dla dzieci i niemowląt, niewywołującym alergii.

W pakiecie- brzuszek maluszek sesja standard i premium 100 zł taniej.

Jeśli macie pytania zapraszam do kontaktu. Postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Sesja ciążowa

Sesja niemowlęca

Sesja rodzinna lub dziecięca

Sesja urodzinowa/ tematyczna